מיסוי מקרקעין

תוכן עניינים
עו״ד איתי שאנס מיסוי מקרקעין
24/10/2023

שיתוף:

מיסוי מקרקעין – הכסף הגדול בעסקאות נדל"ן

היקף המס המשולם בגין עסקת מקרקעין יכול לעשות את כל ההבדל בין עסקה כדאית לעסקה לא כדאית. בעולמות המיסוי קיימת גמישות (בגבולות החוק) ולכן חשיבה יצירתית ומעוף יכולים לעשות הבדל של אלפי ואף מאות אלפי שקלים.

מיסוי מקרקעין הוא לא עוד תחום "משני" אלא תחום מורכב וסבוך, מאחר וקיימים מגוון גדול של מסלולים ופטורים, כאשר ניצול חכם שלהם יכול להביא להקלות מרחיקות לכת בתשלום המס.

מה זה בכלל מיסוי מקרקעין?

מיסוי מקרקעין כשמו כן הוא – מס, הנובע מעצם שימוש, החזקת או מימוש זכות במקרקעין. שימו לב – לא בכדי הדגשתי כי מדובר בזכות ולאו דווקא בנכס, וזאת מאחר ובהתאם להגדרת חוק מיסוי מקרקעין וכן לתוכן שברבות השנים נוצק לתחום, בין בהוראות ביצוע של רשות המסים ובין באמצעות פסיקה של בתי המשפט השונים.

למה צריך עורך דין שמתמחה במיסוי מקרקעין?

תכנון מוקדם ומדויק של היבטי המיסוי בעסקה (כגון מס שבח, מס רכישה, היטלי השבחה) בשלב בו העסקה רק נרקמת הוא אחד המפתחות לעסקה מוצלחת ולחיסכון במס.

על מנת למקסם כל עסקה עבור לקוחותינו אנחנו מקפידים על התעדכנות יסודית בסעיפי החוק והוראות הביצוע השונות של רשות המסים המשתנות תכופות ובנוסף – פורשים בפני הלקוח מגוון מתווים אפשריים ואת השלכותיהם כדי שיחד נוכל לבחור את המסלול המשתלם ביותר, באופן מוקפד וכמובן כחוק.

אנו מתמחים בכל היבטי המס של עסקאות במקרקעין

  • תכנון המס לפני ביצוע העסקה.
  • קבלת אישורים מוקדמים מרשויות המס (Pre Ruling).
  • ניסוח המערך החוזי באופן מתוחכם ובתשומת לב לתכנון היבטי המס.
  • הכנת דיווחים על עסקאות לרשויות המס, כולל שומות עצמיות.
  • ייצוג מול רשויות המס בדיונים שונים עד סיום הליכי השומה.
  • ייצוג בוועדות הערר ובבית המשפט העליון.

לסיכום

לא די בכך שעורך הדין שמטפל עבורכם בעסקה ידע לנהל משא ומתן חוזי על תנאי ההסכם, אלא כדאי מאוד שתבחרו בעורך דין שמתמחה ובקיא היטב גם בדיני המס הרלבנטיים לעסקה שלכם. עורך דין בקיא ומנוסה ידע להוביל אתכם לעסקה בטוחה ומוצלחת – מראשיתה ועד סופה, ללא "הפתעות" לא נעימות, שיכולות גם להיות מאוד יקרות.

נשמח להעניק לכם ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי. צרו קשר או השאירו פרטים ואנו נדאג לחזור אליכם בהקדם.

שאלות נפוצות

המלצות
לכו על בטוח
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים
WhatsApp
היי, אני זמין לרשותך גם בווטסאפ
דילוג לתוכן